استعلام بیمه موتور سیکلت

مهمترین نکات خرید بیمه موتور سیکلت
 • نتیجه استعلام به شماره همراه شما ارسال خواهد شد.
 • خرید بیمه ثالث برای تمامی شهرها امکان پذیر است.
 • پر کردن تمامی فیلدها با اطلاعات صحیح الزامی است.
 • امکان خرید و تمدید به صورتی تلفنی امکان پذیر است.
 • بیمه نامه از راس ساعت صدور معتبر و قابل استعلام است.
 • مشاوره و خرید تلفنی بیمه نامه 91030805-021

بیمه موتور

بیمه موتور یکی از انواع بیمه‌های خودرو است. موتور نیز مانند خودرو بیمه ثالث و بیمه بدنه دارد. شرکت‌های بیمه گر هر دوی این نوع بیمه را برای موتور سیکلت نیز تعریف و ارائه کرده‌اند. باید توجه داشت بیمه بدنه و ثالث موتور از نظر تعریف مشابه با بیمه بدنه و ثالث خودرو می‌باشد. اما از نظر کاربرد در موتور بیمه ثالث اهمیت بالاتری دارد. در این بخش توضیحاتی در این رابطه داده شده است. با مطالعه این موارد انتخاب بیمه مناسب برای موتور سیکلت بسیار آسانتر خواهد شد.

بیمه موتور معرفی انواع بیمه موتور

در شرکت‌های بیمه دو نوع بیمه نامه برای موتور صادر می‌شود.

بیمه ثالث موتور

بیمه بدنه موتور

نوع قرارداد و نوع بیمه نامه در هر دو رشته مشابه با بیمه نامه خودرو می‌باشد. بیمه نامه‌های معرفی شده زیر مجموعه‌ای از بیمه خودرو می‌باشند.

بیمه موتور بیمه شخص ثالث موتور

بیمه شخص ثالث موتور نیز مانند بیمه شخص ثالث خودرو ضروری می‌باشد. قانون خرید این بیمه نامه را برای تمامی وسایل نقلیه ضروری و اجباری دانسته است. بیمه ثالث موتور خسارات ناشی از حوادث را برای شخص ثالث تحت پوشش قرار می‌دهد. منظور از شخص ثالث، افرادی بجز راننده هستند که در حادثه دچار خسارت شده‌اند.

بیمه شخص ثالث موتور سه نوع از خسارت را پوشش می‌دهد. خسارت مالی مربوط به شخص ثالث، خسارت جانی مربوط به شخص ثالث و خسارت جانی مربوط به راننده مقصر حادثه. کاملا روشن است که این بیمه برای رانندگان موتور بسیار ضروری است. از همین جهت نیز این بیمه از بیمه‌های اجباری اعلام شده است.

بیمه بدنه موتور

بیمه بدنه موتور از نظر پوشش کمی محدودتر از بیمه بدنه خودرو می‌باشد. این محدودیت‌ها در بخش‌های بعدی به تفسیر معرفی خواهد شد. بیمه بدنه در زمانی که موتور مقصر حادثه باشد و خسارات مالی به وجود امده باشد. این خسارات را جبران می‌کند. این خسارت ها محدود به چند مورد هستند که در پوشش‌ های بیمه موتور توضیح داده شده است.

استعلام قیمت بیمه موتور

در سایت بیمالی برای استعلام قیمت چند مسیر را برای کاربران در نظر گرفته‌ایم.

 1. فرم اماده در ابتدای این صفحه را پر کنید. دکمه ارسال را بزنید. نتیجه استعلام را در گوشی همراه خود دریافت نمایید.
 2. با شماره 91030805-021 تماس بگیرید. علاوه بر امکان استعلام تلفنی از مشاوره رایگان نیز استفاده نمایید.

بیمه موتور بیمه موتور سیکلت اقساطی

با توجه به افزایش قیمت انواع بیمه و همچنین افزایش قیمت بیمه خودرو ، متقاضیان بسیاری تمایل به خرید اقساطی بیمه خودرو را دارند. امکان خرید بیمه خودرو با توجه به زمان و برنامه شرکت‌های بیمه متغییر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد خرید اقساطی بیمه با مشاوران بیمالی تماس و از امکان خرید اقساطی اطلاع حاصل نمایید.

در صدور بیمه نامه موتور معمولا امکان پرداخت مبلغ به صورت اقساطی وجود دارد. در ابتدای خرید 50 درصد از مبلغ بیمه نامه پرداخت و بقیه مبالغ به صورت اقساطی قابل پرداخت می‌باشد.

خرید اینترنتی بیمه موتور

در بیمالی امکان خرید اینترنتی انواع بیمه خودرو وجود دارد. برای خرید اینترنتی کافی است تا اطلاعات لازم را در فرم بالای صفحه وارد کنید. قیمت بیمه نامه را در تلفن همراه خود دریافت کنید. در مرحله بعد خریدی مطمئن را داشته باشد. برای خرید اینترنتی اطلاعاتی را نیاز دارید. این اطلاعات شامل مواردی است که در لیست زیر اورده شده است.

 • مشخصات موتور سیکلت مثل نوع موتور سیکلت، مدل موتور سیکلت، سال ساخت موتور سیکلت و …
 • وارد نمودن سابقه تخفیف عدم خسارت، تاریخ سررسید بیمه و…

با ورود این اطلاعات امکان استعلام و خرید بیمه برای شما فراهم خواهد شد. همچنین دریافت نسخه الکترونیک بیمه نامه به سرعت در دسترس خواهد بود.

بیمه موتور پوشش ‌های بیمه موتور

در معرفی بیمه ذکر شد که برای موتور سیکلت دو نوع بیمه ثالث و بدنه توسط شرکت‌های بیمه ارائه شده است. این دو نوع بیمه هرکدام پوشش‌های مربوط به خود را دارند.

پوشش بیمه بدنه

این پوشش فقط شامل موارد انفجار، حادثه و آتش سوزی می‌باشد. بیمه بدنه خودرو از نظر گستردگی بسیار گسترده تر از بیمه‌نامه‌های موتور سیکلت است. از همین جهت تمایل کمتری نیز برای ثبت بیمه بدنه در این مورد وجود دارد.

پوش بیمه ثالث

بیمه ثالث پوشش‌های بسیار مناسبی را در این زمینه ارائه داده است. این پوشش‌ها شلنل موارد زیر می‌باشند.

 • جبران خسارات مالی که به شخص ثالث وارد می‌شود. این بخش شامل خسارات مالی به خودرو و حتی خسارات مالی ناش از برخورد است.
 • جبران خسارت جانی که به شخص ثالث وارد می‌شود. خسارات جانی شامل دیه فوت و یا دیه نقص عضو نیز می‌باشد.
 • جبران خسارت جانی به راننده مقصر حادثه، این پوشش فقط در صورت بروز حادثه جانی برای راننده قابل استفاده است.

قیمت بیمه موتورسیکلت

قیمت بیمه ثالث مرتبط به عوامل متعددی بستگی دارد. مجموعه عوامل تعیین کننده قیمت بیمه خواهند بود. این عوامل عبارتند از:
 • نوع وسیله نقلیه یا نوع موتور سیکلت
 • مقدار دیه اعلامی از سوی مقامات قضایی
 • نوع پوشش‌های انتخاب شده در بیمه نامه
 • مقدار پوشش مالی مورد درخواست
 

قیمت بیمه موتور سیکلت 1401

نرخ سالانه بیمه ثالث متغییر است. این تغییر قیمت به دلیل تغییر مقدار دیه مرد مسلمان در ماه های حرام است. مقدار دیه نسبت مستقیم با مقدار حق بیمه ثالث دارد. همچنین فاکتور دومی که قیمت بیمه موتور سیکلت 1401 را تعیین می‌کند. نوع موتور سیکلت است. این دو فاکتور تعیین کننده قیمت بیمه‌نامه ثالث در هر سال می‌باشند. موتور سیکلت بر اساس نوع به چند دسته تقسیم می‌شود.

 • موتور غیر دنده‌ای یا گازی (فاقد دنده)
 • موتور یک سیلندر (دارای حداکثر یک سیلندر)
 • موتور دو سیلندر و بالاتر (فاقد بارکش جداگانه و دارای دو چرخ)
 • موتور سه چرخ (دارای سه چرخ یا بیشتر، با بارکش و بدون بارکش)

توجه به این نکته ضروری است. مبالغ ذکر شده حداقل مبلغ تعیین شده می‌باشد. بیمه گذار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بالاتر پوشش‌های بیشتری را در بیمه ثالث داشته باشد. به عنوان مثال با پرداخت هزینه بالاتر می‌توان پوشش مالی را افزایش داد.

جدول قیمت بیمه موتور سیکلت 1401

جدول زیر مقدار حق بیمه ثالث را برای انواع موتور سیکلت در سال 1401 نشان می‌دهد. مبالغ بر اساس تومان و فقط حق بیمه پایه می‌باشد.

مشخصات وسیله نقلیهمبلغ پایه برای بیمه ثالث
موتور غیر دنده‌ای یا گازی582000 تومان
موتور یک سیلندر711000 تومان
موتور دو سیلندر و بالاتر781000 تومان
موتور سه چرخ840000 تومان

ارزانترین بیمه موتور سیکلت

افزایش نرخ بیمه ثالث، تمایل افراد برای خرید ارزانترین بیمه موتور سیکلت را افزایش دارده است. باید توجه داشت نرخ پایه بیمه ثالت از سوی بیمه مرکزی اعلام و این رقم در تمام شرکت‌های بیمه برابر است. پس برای انتخاب ارزانترین بیمه، باید از تخفیف‌های بیشتری استفاده کرد. این تخفیف ها شامل سالهای عدم خسارت است. که تا 70 درصد امکان کاهش نرخ بیمه ثالث را دارد.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه موتور

در زمان دریافت خسارت نیاز است تا مدارکی را به همراه داشته باشید. بدون داشتن این مدارک امکان پیگیری و دریافت خسارت وجود ندارد. از همین جهت لیستی از این مدارک ارائه شده است.

 • اصل بیمه نامه به همراه یک نسخه از کپی بیمه نامه
 • برگه سبز موتور سیکلت و یا کارت موتور سیکلت به همراه یک نسخه کپی از مدارک
 • گواهینامه راننده موتور در زمان بروز حادثه به همراه کپی از این مدارک
 • گزارش و کروکی نیروی انتضامی در صورت وجود

نکته: در خسارات مالی کوچک نیاز به کروکی نیست. اما در مواردی نیاز است تا حتما کروکی نیروی انتظامی همراه مدارک ارائه شود. این موارد شامل لیست زیر می‌باشد.

 • حادثه با خسارات مالی بیش از 7/700/000 تومان.
 • تصادف در زمان حرکت دنده عقب یا خلاف جهت.
 • حادثه دارای خسارت جانی باشد.
 • حادثه با خودرو سنگین باشد.
 • حادثه و تصادف با ماشین‌های دولتی باشد.
 • تصادف با چند خودرو به صورت همزمان باشد.

بیمه موتورسیکلت بدون گواهینامه

با توجه به آمارهای اعلامی تعداد بسیار زیادی از موتور سواران بدون داشتن گواهینامه اقدام به رانندگی با موتور سیکلت می‌کنند. همچنین درصد بسیار بالایی از موتورها بدون داشتن بیمه ثالث اقدام به تردد می‌کنند. از این جهت اهمیت دارد تا شرایط بیمه بدون گواهینامه بررسی شود.

در صورت بروز حادثه در صورتی که راننده موتور سیکلت گواهینامه معتبر نداشته باشد. شرکت بیمه گر با توجه به نوع خسارت و مقدار خسارت به یکی از روش‌های زیر عمل می‌کند.

 • راننده بدون گواهینامه است. حادثه فقط خسارات  مالی داشته است. در این شرایط شرکت بیمه خسارات مربوط به شخص ثالث را پرداخت می‌کند. شرکت بیمه گر تعهدی مبنی بر پرداخت خسارت به صورت اقساطی از راننده موتور می‌گیرد. راننده بدون گواهینامه باید خسارات را به صورت اقساط به شرکت بیمه پرداخت کند.
 • راننده بدون گواهینامه است. حادثه خسارات جانی داشته است. در این موارد شرکت بیمه گر هیچ خسارتی را جبران نخواهد کرد. توجه به این مسئله اهمیت دارد که حادثه جانی در زمانی که راننده گواهینامه معتبر ندارد قابل جبران نیست.
 • راننده گواهینامه ندارد. راننده بدون گواهینامه مقصر حادثه نیست. در این موارد خسارات حادثه چه مالی و چه جانی از طریق بیمه ثالث راننده مقصر پرداخت می‌شود.

سقف تعهدات بیمه شخص ثالث موتور

یکی از مواردی که در قیمت بیمه شخص ثالث موتور سیکلت موثر است. سقف تعهدات شرکت بیمه است. شرکت های بیمه با توجه به قوانین داخلی خود و همچنین سطح توانگری، حداقل و حداکثر سقف تعهدات را مشخص می‌کنند.

نرخ پوشش مالی بیمه شخص ثالث موتور سیکلت

این نرخ در شرکت‌هی بیمه از 20 میلیون تومان الی 400 میلیون تومان قابل تغییر است. مقدار پوشش و سقف پوشش در زمان خرید بیمه به بیمه گذار ارائه می‌شود. بیمه گذار میتواند این مقدار را با توجه به شرایط خود انتخاب نماید. طبیعی است که سقف بالاتر پوشش هزینه خریدبیمه نامه را افزایش دهد

نرخ پوشش جانی بیمه شخص ثالث

این نرخ پوشش برای موتور سیکلت بر اساس دیه یک مرد مسلمان در ماه خای حرام تعیین می‌شود. این پوشش در صورتی قادر به پرداخت خسارات خواهد بود که راننده موتور سیکلت دارای گواهینامه معتبر باشد.

تخفیف عدم خسارت بیمه‌نامه‌‌ موتور

تخفیف عدم خسارت در بیمه ثالث مشابه با همین مورد در بیمه ثالث خودرو می‌باشد. یعنی هر سالی که راننده از بیمه ثالث خود استفاده نکند. در سال بعد تخفیف بیشتری برای او اعمال می‌شود. حداکثر تخفیف قابل ارائه برای عدم خسارت 70 درصد می‌باشد. این خسارات برای سالهای اول از 5 درصد حق بیمه ثالث شروع و در سال هفتم و یا هشتم(با توجه به شرکت بیمه گر) به 70 درصد می‌رسد.

بیمه‌نامه کوتاه مدت موتور

در برخی از شرکت های بیمه امکان ثبت بیمه های کوتاه مدت تر نیز می‌باشد. اما بیمه ثالث به صورت معمول یک ساله می‌باشد. در سایت بیمالی بیمه نامه ثالث فقط به صورت یک ساله صادر می‌گردد.

موارد مرتبط با این موضوع: