استعلام بیمه عمر

مهمترین نکات خرید بیمه عمر
 • نتیجه استعلام به شماره همراه شما ارسال خواهد شد.
 • خرید بیمه عمر برای تمامی شهرها امکان پذیر است.
 • پر کردن تمامی فیلدها با اطلاعات صحیح الزامی است.
 • امکان خرید و تمدید به صورتی تلفنی امکان پذیر است.
 • بیمه نامه از راس ساعت صدور معتبر و قابل استعلام است.
 • مشاوره و خرید تلفنی بیمه نامه 91030805-021

بیمه عمر

بیمه عمر یکی از انواع بیمه اشخاص است. این بیمه علاوه بر پوشش‌های مناسب به بخش سرمایه گذاری نیز توجه دارد. همچنین از این نوع بیمه به عنوان تامین آتیه نیز می‌توان بهره برد. در این بخش به توضیحاتی در مورد این بیمه نامه خواهیم پرداخت. بررسی همه جانبه این بیمه راهنمای خوبی برای انتخاب بهترین بیمه عمر است.

بیمه عمر بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر قراردادی جهت پوشش خسارات ناشی از نقص عضو و یا فوت فرد است. این بیمه نامه توسط شرکت بیمه گر ارائه و در صورت بیماری یا نقص عضو خسارات مالی فرد را پوشش می‌دهد. همچنین در صورت فوت فرد در اثر حادثه مبالغی را به وارث و یا افرادی که در قرارداد تعیین شده است، پرداخت می‌کند.

این بیمه نامه علاوه بر پوشش موارد فوق یک قرارداد سرمایه گذاری نیز محسوب می‌شود. در پایان قرارداد شرکت بیمه مبالغی را به فرد بیمه گذار پرداخت می‌کند. این مبلغ می‌تواند به صورت یک جا و یا به صورت مستمری اراده شود. بیمه عمر از نظر سرمایه گذاری نیز بسیار مورد توجه بوده و سودآوری مناسبی دارد.

تفاوت بیمه عمر و بیمه سرمایه گذاری

در سال‌های گذشته موضوع بیمه عمر فقط جبران خسارات بوده است. شرکت بیمه تعهدات خود را فقط در محدوده پوشش خسارات محدود میکرد. از همین جهت نام بیمه عمر به تنهایی معرف این بیمه نامه بوده است. با رشد خدمات بیمه و گسترش خدمات شرکت‌ها بخش سرمایه گذاری و تامین اتیه به این بیمه افزوده شد. بخش دریافت مستمری نیز در این بیمه نامه در نظر گرفته شد. از همین رو این بیمه نامه با نام بیمه عمر و سرمایه گذاری شکل جدید به خود گرفت. امروزه تمامی شرکت‌های بیمه ای با توجه به موارد سرمایه گذاری نام جدید و خدمات ذکر شده را پذیرفته و خدمات را در هر دو بخش با یک نام واحد ارائه می‌دهند.

  

بیمه عمر معرفی انواع بیمه عمر

بیمه عمر یکی از بیمه‌های بسیار گسترده است. این بیمه انواع مختلفی دارد. همچنین از نظر پوشش‌ها گستردگی بیشتری نسبت به انواع بیمه دارد. در این بخش توضیحات کوتاهی در مورد انواع  این بیمه بیمه خواهیم داد. انواع بیمه شامل موارد در لیست زیر می‌باشد.
 • عمر و بازنشستگی
 • عمر و سرمایه‌گذاری
 • عمر زمانی
 • تمام عمر
 • عمر مانده بدهکار
 

بیمه عمر و بازنشستگی

این بیمه نامه با هدف پوشش هزینه‌های دوران بازنشستگی طراحی شده است. بیمه گذار با خرید این بیمه نامه بعد از پایان قرارداد امکان دریافت مستمری را خواهد داشت. مقدار دریافتی بازنشستگی بستگی به مقدار سرمایه گذاری بیمه گذار دارد. هرچه سرمایه گذاری بیمه گذار بیشتر باشد. مقدار دریافتی مستمری نیز افزایش می‌یابد.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

بیمه نامه‌ای بسیار پرطرفدار برای دوران حیات به همراه پوشش‌های مناسب برای در زمان فوت افراد برای بازماندگان. بیمه گذار در این نوع از بیمه نامه با هدف سرمایه گذاری امن بیمه نامه  را تهیه می‌کند.

بیمه عمر زمانی

این نوع از بیمه نامه مناسب برای افرادی است که فقط برای دوران بعد از خود بیمه نامه را تهیه می‌کنند. در عمر زمانی در صورتی که فرد در زمان تعیین شده در بیمه نامه فوت نکند، هیچ مبلغی به او تعلق نخواهد گرفت. در این بیمه فقط در صورت فوت بیمه‌گذار و در صورت که در زمان معینی باشد پوشش مالی به بازماندگان وی در نظر گرفته می‌شود.

بیمه تمام عمر

در این نوع از بیمه شرکت بیمه در صورت فوت بیمه‌گذار در هر زمانی، سرمایه را به بازماندگان بیمه‌گذار می‌دهد. در این بیمه نامه هیچ سرمایه‌ای به خود فرد تعلق نمی‌گیرد.

بیمه عمر مانده بدهکار

نوعی از بیمه است، برای افرادی که وامی را از موسسه یا بانک دریافت می‌کنند. در این قرارداد شرکت بیمه متعهد می‌شود در صورت فوت بیمه گذار مبلغ بدهی او را به موسسه یا بانک پرداخت نماید. این بیمه نامه مناسب برای بانک‌ها و یا موسسات مالی است. افرادی که دریافت وام از موسسات دارند نیز می‌توانند به صورت فردی از این بیمه نامه استفاده نمایند.

 

بیمه عمر پوشش‌های بیمه عمر

پوشش در بیمه نامه از ارکان صلی آن بیمه نامه است. هرچه پوشش‌ها در بیمه بیشتر باشد حق بیمه نیز اقزایش خواهد داشت. انتخاب پوشش مناسب و حذف پوشش‌های غیر ضروری کمک می‌کند تا با کمترین هزینه مناسبترین بیمه را در اختیار داشته باشیم. به طور کلی در این بوع از بیمه پوشش‌های اصلی شامل مواردی هستند که در زیر ذکر می‌شوند.

پوشش برای بیماری‌ های خاص

نوعی از بیمه برای پوشش بیماری‌های خاص است. باید توجه داشت تفاوت های کوچکی بین تعریف در شرکت‌های بیمه گر وجود دارد. از همین جهت تعریف بیماری‌های خاص ممکن است در مواردی کمی متفاوت باشد. اما به طور معمول بیماری‌های خاص شامل موارد زیر می‌باشند.
 • بیماری سرطان
 • سکته قلبی
 • سکته مغزی
 • جراحی قلب
 • پیوند اعضای اصلی بدن
 • بیماری‌های کبدی
 • بیماری‌های ریوی
بیمه گذار باید توجه داشته باشد. بیماری‌های ذکر شده در زمانی مورد پوشش قرار می‌گیرد. که بیماری مرتبط به بعد از تاریخ بیمه باشد. یا به عبارت ذیگر بعد از بروز بیماری نمیتوان بیمه عمر انجام داد. برای جلوگیری از این موارد دوره انتظار در این بیمه نامه به وجود امده است. دوره انتظار در این نوع از بیمه بین 6 الی 9 ماه می‌باشد. 

پوشش از کار افتادگی و یا نقص عضو

این پوشش امکان انتخاب در زمان خرید بیمه نامه را دارد. با خرید این پوشش در صورت از کارافتادکی کامل، یا از کار افتادگی جزئی، شرکت بیمه مبلغی را به عنوان خسارت پرداخت خواهد کرد. توجه به این مورد ضروری است که این پوشش در هنگام خرید بیمه باید در بیمه نامه درج گردد.

پوشش های فوت طبیعی و فوت بر اثر حادثه

با انتخاب این پوشش در صورتی که فرد بر اثر فوت طبیعی و یا بر اثر حادثه فوت نماید. شرکت بیمه چندین برابر سرمایه بیمه را به بازماندگان بیمه گذار پرداخت می‌نماید.

پوشش تکمیلی هزینه های پزشکی

در برخی از بیمه نامه‌ها برای هزینه‌های پزشکی پیش بینی‌هایی انجام شده است. اما این پوشش سقف پرداختی دارد. برای افزایش این سقف پرداخت برای هزینه‌های پزشکی میتوانید از این پوشش تکمیلی استفاده نمایید. پوشش‌های تکمیلی هزینه‌های پزشکی مواردی از جمله بستری در بیمارستان و همچنین برخی از جراحی‌ها را مورد پوشش قرار می‌دهد.

 

بیمه عمر پوشش های اضافی بیمه عمر

در خرید بیمه عمر علاوه بر پوشش‌های اصلی امکان انتخاب پوشش‌های فرعی نیز می‌باشد. پوشش‌های فرعی شامل مواردی هستند که در لیست زیر مشخص شده‌اند.

 • پوشش خسارات پزشکی و درمانی ناشی از حوادث
 • پوشش سرمایه فوت  به علت حادثه
 • پوشش جهت غرامت نقص عضو در حوادث
 • پوشش عدم پرداخت حق بیمه در زمان از کار افتادگی
 • پوشش رایگان برای سال آخر حیات
 

مزایای بیمه عمر و بیمه سرمایه‌گذاری

بیمه عمر علاوه بر پوشش فوت و از کارافتادگی دارای بسیاری از مزایای دیگر نیز می‌باشد. بسیاری از افراد این بیمه نامه را با هدف سرمایه گذاری تهیه می‌کنند. در این بخش لیستی از مزایای این بیمه نامه را بیان می‌کنیم.
 • دریافت وام از این بیمه نامه امکان پذیر است. وامی بدون ضامن و با حفظ مزایای کامل بیمه
 • امکان پرداخت سود با درصد مناسب برای اندوخته بیمه، سود مشارکت و تضمینی
 • امکان بازخرید بیمه در هر زمان که بیمه گذار تقاضای خود را ارائه دهد
 • معافیت مالیاتی برای این نوع از بیمه
 

استثنائات در بیمه عمر

مواردی وجود دارد که شرکت بیمه گر بر اساس قوانین پوششی را به بیمه گذار ارائه نمی‌دهد. به صورت ساده تر در برخی از موارد نمی‌توان از شرکت بیمه خسارتی را دریافت کرد. این موارد شامل لیستی که در زیر تهیه شده است می‌باشند.

مرگ بر اثر خودکشی

در صورت خودکشی بیمه گذار شرکت بیمه شریطی متفاوت برای پرداخت دارد. اگر خودکشی در دو سال ابتدایی قرارداد باشد. شرکت بیمه فقط اندوخته بیمه را با کسر مواردی به بازماندگان پرداخت می‌کند.

انجام اعمال مجرمانه و غیر قانونی

در صورتی که فرد بیمه گذار در عملیات‌های خلاف قانون و یا مواردی که در قانون مجرمانه محسوب می‌شود. عمر خود را از دست بدهد. شرکت بیمه هیچ گونه خسارتی به بازماندگان پرداخت نخواهد کرد.

فوت بر اثر حادثه عمدی یا طراحی شده

در صورت بروز حادثه عمدی برای بیمه گذار، از سوی زینفع، هیچ خسارتی به زینفع پرداخت نخواهد شد. باید توجه داشت حادثه عمدی در صورتی که مسبب آن زینفع باشد شامل موارد ذکر شده است.

مشاغل خطرناک

در مشاغل خطرناک امکان صدور بیمه با پرداخت حق بیمه اضافی قابل انجام است. مشاغل خطرناک از نظر شرکت بیمه گر تعریف شده  و در زمان صدور به بیمه گذار اعلام می‌شود.

خسارات ناشی از جنگ، اعزام به عملیات جنگی و تشعشعات هسته‌ای

بروز خسارات در موارد ذکر شده باعث می‌شود تا بیمه گذار یا زینفع فقط اندوخته بیمه را دریافت نماید. همچنین اندوخته بیمه نیز شامل کسوراتی از جمله هزینه بیمه گر خواهد بود.

اصطلاحات مهم در بیمه عمر 

در این بخش به توضیح در مورد مهمترین اصطلاحات این بیمه نامه می‌پردازیم. اصطلاحات مهم کمک می‌کنند تا درک بهتری از بیمه نامه و مفهوم ان داشته باشیم.

بیمه‌گر کیست ؟

بیمه گر شرکت بیمه‌ای است. که خدمات بیمه را ارائه می‌دهد و بیمه گذار را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد.

بیمه‌گذار کیست ؟

بیمه گذار شخص حقیقی و یا حقوقی است. که بیمه نامه را از شرکت بیمه تهیه می‌نماید.

بیمه‌شده چه کسی است ؟

بیمه شده فرد حقیقی یا حقوقی است که تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. در موارد بسیاری بیمه گذار و بیمه شده دو موضوع جداگانه هستند. بیمه گذار می‌تواند شخص یا موضوع دیگری را بیمه کند. بیمه فرزندان و یا خانواده از این موارد است.

ذینفع در بیمه عمر چه کسی است؟

ذینفع شخصی است که سرمایه بیمه عمر بعد از فوت بیمه شده به او پرداخت می‌شود. در بیمه نامه ذکر شده ذینفع می‌تواند خانواده فرد بیمه شده باشد.

سرمایه فوت در بیمه عمر

در صورت فوت بیمه شده مبلغی که به عنوان اندوخته و سرمایه فوت در بیمه نامه ذکر شده، به ذینفع یا ذینفعان پرداخت می‌شود. سرمایه فوت مجموعی از اندوخته و سود حاصل از بیمه نامه است.

سرمایه فوت در حادثه

در صورت حادثه و فوت بیمه شده، سرمایه فوت به ذینفع پرداخت می‌شود. سرمایه فوت در حادثه بیشتر از سرمایه فوت می‌باشد.

ضریب تشکیل سرمایه در بیمه عمر چیست؟ 

ضریب تشکیل سرمایه یک عدد است که در اندوخته بیمه ضرب می‌شود. حاصل این ضرب برابر با سرمایه بیمه می‌باشد. سرمایه بیمه در صورت فوت بیمه شده به ذینفع می‌رسد.

خرید بیمه عمر

خرید بیمه عمر شاید مهمترین مسئله برای کاربران باشد. در بیمالی امکان خرید بیمه به چند شکل مختلف برای کاربران فراهم شده است. کاربران بیمالی برای خرید بیمه عمر می‌توانند از فرم بالای همین صفحه استفاده نمایند. با پر کردن فرم و ارسال ان علاوه بر دریافت استعلام بیمه، مراحل خرید و ارائه بیمه نیز پیگیری خواهد شد.

همچنین کاربران بیمالی می‌توانند از ریق تماس تلفنی در تمام نقاط ایران درخواست صدور بیمه نامه را به کارشناسان بیمالی بدهند. بیمه نامه به صورت فوری در اختیار متقاضیان خواهد بود.

موارد و شرایط در خرید بیمه عمر

دانستن شرایط بیمه و خرید ان مسئله پر اهمیتی است. در این بخش به توضیح سه فاکتور اصلی در این مورد می‌پردازیم. این موارد شامل محدوده سنی، مدت قرارداد و مبلغ قرارداد است. در هر بیمه نامه ای توجه به این سه مورد اهمیت دارد.

محدوده سنی

به صورت معمول در شرکت‌های بیمه، افراد تا 70 سالگی بیمه می‌شوند. در برخی از شرکت‌های بیمه، مانند بیمه ایران سن متقاضی می‌تواند تا 80 ، 90 و حتی بالاتر نیز باشد. البته شرایط پزشکی افراد متقاضی نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدت قرارداد

حداقل مدت قرارداد در این نوع بیمه نامه پنج و حداکثر مدت سی سال می‌باشد. البته در شرایط مختلف حداقل زمان ممکن است تغییراتی داشته باشد.

مبلغ حق بیمه

مبلغ حق بیمه در بیمه عمر بسیار انعطاف پذیر است. حتی با مبالغ بسیار کم نیز می‌توان بیمه عمر را نزد شرکت‌های بیمه صادر کرد. در مورد افراد حقیقی سقف حداکثری نیز وجود دارد. این مبلغ حداکثری توسط شرکت‌های بیمه تعیین می‌شود.

 

قیمت بیمه عمر

تعیین قیمت بیمه عمر بر اساس چندین فاکتور مختلف مشخص می‌شود. مجموعه‌ای از عوامل تعیین کننده قیمت بیمه عمر را در زیر لیست زیر مشاهده می‌کنید.

 • سن بیمه‌شده (به صورت معمول افزایش سن بیمه شده ریسک بیمه را افزایش می‌دهد و حق بیمه نیز افزایش میابد.)
 • مدت قرارداد بیمه ‌نامه (افزایش مدت قرارداد شرایط مناسبتری را برای بیمه گذار فراهم می‌کند.)
 • پوشش‌‌های خریداری شده (افزایش پوشش بیمه باعث افزایش حق بیمه خواهد شد.)
 • سرمایه فوت طبیعی بیمه نامه (افزایش سرمایه فوت نسبت مستقیم با حق بیمه دارد.)
 • سرمایه فوت در اثر حادثه (افزایش سرمایه فوت در اثر حادثه نسبت مستقیم با حق بیمه دارد.)
 • سرمایه امراض خاص بیمه نامه (افزایش سرمایه امراض خاص ب افزایش حق بیمه امکان پذیر است.)
 • سرمایه نقص عضو (افزایش سرمایه نقص عضو به افزایش حق بیمه امکان پذیر است.)
 • سرمایه ازکارافتادگی (افزایش سرمایه ازکارافتادگی به افزایش حق بیمه امکان پذیر است.)
 

فسخ بیمه عمر و شرایط آن

بیمه عمر در شرایطی امکان فسخ دارد. زمان فسخ این بیمه با توجه به نوع شرکت بیمه گر متفاوت است. برای فسخ بیمه نامه بیمه گذار باید درخواست کتبی مبنی بر فسخ را به شرکت بیمه ارائه دهد. شرکت بیمه بر اساس قوانین داخلی اقدام به فسخ بیمه نامه خواهد کرد. بعد از فسخ مبالغی شامل پرداختی‌های بیمه گذار به همراه سود ان محاسبه می‌شود. سپس مبلغی به عنوان کارمزد از آن کسر و باقی به بیمه گذار پرداخت می‌شود.

چه کسانی می‌توانند بیمه عمر دریافت کنند؟

در دریافت و یا خرید بیمه عمر محدودیتی وجود ندارد. هر شخصی امکان دریافت این بیمه دارد. در اکثر شرکت‌های بیمه افراد تا 70 سال بدون محدودیت امکان خرید این بیمه نامه را دارند. در برخی از شرکت‌های بیمه مانند بیمه ایران افراد حتی تا 90 سالگی امکان خرید بیمه عمر را خ.اهند داشت.

 دریافت سود سالانه  از  بیمه عمر

در بیمه عمر دو نوع سود به بیمه گذاران داده خواهد شد. سود اول، سود تضمینی است که به صورت سالانه پرداخت می‌شود. علاوه بر سود تضمینی در پایان دوره های مالی شرکت‌های بیمه که معمولا یک ساله است. سودی تحت عنوان سود مشارکت نیز به بیمه گذاران پرداخت می‌شود.

دریافت یکجای اندوخته بیمه عمر

در پایان قرارداد بیمه‌های سرمایه گذاری شرکت بیمه، سرمایه بیمه را به بیمه گذار پرداخت می‌کند. پرداخت این مبلغ می‌تواند به صورت یک جا و یا به صورت مستمری به بیمه گذار پرداخت شود.
موارد مرتبط با این موضوع: